Dr. Wayne W. Dyer – An orange

I was preparing to speak at an I Can Do It conference and I decided to bring an orange on stage with me as a prop for my lecture. I opened a conversation with a bright young fellow of about twelve who was sitting in the front row.

“If I were to squeeze this orange as hard as I could, what would come out?” I asked him.

He looked at me like I was a little crazy and said, “Juice, of course.”

“Do you think apple juice could come out of it?”

“No!” he laughed.

“What about grapefruit juice?”

“No!”

“What would come out of it?”

“Orange juice, of course.”

“Why? Why when you squeeze an orange does orange juice come out?”

He may have been getting a little exasperated with me at this point.

“Well, it’s an orange and that’s what’s inside.”

I nodded. “Let’s assume that this orange isn’t an orange, but it’s you. And someone squeezes you, puts pressure on you, says something you don’t like, offends you. And out of you comes anger, hatred, bitterness, fear. Why? The answer, as our young friend has told us, is because that’s what’s inside.”

It’s one of the great lessons of life. What comes out when life squeezes you? When someone hurts or offends you? If anger, pain and fear come out of you, it’s because that’s what’s inside. It doesn’t matter who does the squeezing—your mother, your brother, your children, your boss, the government. If someone says something about you that you don’t like, what comes out of you is what’s inside. And what’s inside is up to you, it’s your choice.

When someone puts the pressure on you and out of you comes anything other than love, it’s because that’s what you’ve allowed to be inside. Once you take away all those negative things you don’t want in your life and replace them with love, you’ll find yourself living a highly functioning life.

- Dr. Wayne W. Dyer

16 Komentarze

 1. Wayne Dyer mieszka w Maui na Hawajach. Był trzykrotnie żonaty. Ma ośmioro dzieci. Najstarsza córka, Tracy, jest z pierwszego małżeństwa, siedmioro pozostałych dzieci jest z małżeństwa z trzecią żoną, Marcelene. Wszystkie dzieci mieszkają na Florydzie.

  W 2009 roku Wayne Dyer ogłosił, iż cierpi na przewlekłą białaczkę limfatyczną.

 2. Ja nie znam angielskiego na tym poziomie i co? nie mogę przeczytać, buuuuu :(

 3. Przesłanie jest takie:
  1. Z pomarańczy możemy uzyskać sok jedynie pomarańczowy.
  2. Jak ktoś nas skrzywdzi lub życie nas przyciśnie to odpowiadamy tym co kryje nasze wnętrze. Może to być gniew, strach, ból, nienawiść, zgorzkniałość lub miłość, Wybór tego co jest w naszym sercu należy do Nas.

 4. A co jeśli odpowiada wszystko … ciekawe czy doktor Wayn wie co z tym zrobić …

 5. Zauważyłam że jeśli w ciągu dnia widzę gdziekolwiek sekwencje liczb 72 i 74 np 72727 lub 4774 następnej nocy śni mi się Bliźniak. Też tak macie?

 6. Też chciałabym tak mieć. Niestety Bliźniak śni mi się bardzo rzadko :( I chyba nie ma to nic wspólnego z sekwencjami liczb. Ale za to codziennie widzę godzinę 07:07. Do tego stopnia, że jak kiedyś jej nie zobaczyłam to moja komórka się zawiesiła na tej godzinie i musiałam wyjąć baterię, żeby wskoczył aktualny czas. Dziwne, prawda?

 7. Randia – ja od dziecka nie wierzę w przypadki. A dziwne rzeczy przytrafiają mi się częściej niż innym. Mnie prześladuje od ponad roku zwłaszcza liczba 33 ale także 21, 44 i 55. Staram się odczytać sens tego wszystkiego a zwłaszcza liczb. 33 to liczba życia Bliźniaka również 21 się z nim wiąże.

 8. Liczby związane z Bliźniakiem widuję na każdym kroku, ale tego 707 to nijak nie mogę rozgryźć. Muszę zapytać mojej duszy :) Niedawno gdzieś wyczytałam, że dusza nie zadaje pytań, ona po prostu wie. I zaraz po tym , jak to przeczytałam przyśniła mi się odpowiedź na pewne moje pytanie. Może teraz też mi się przyśni :) A jeśli chodzi o dziwne rzeczy to mam podobnie jak Ty. Pozdrawiam

 9. Randia – jak mam jakieś pytania o lub do Bliźniaka to zadaję je w myślach. I zawsze po jakimś czasie przychodzi odpowiedź. Tak samo jest z prośbami do Bliźniaka, jakoś nieświadomie je spełnia.

 10. Jak już sprawdzałeś go tak skrupulatnie, to trzeba było też zauważyć, że kilka dni temu zmarł ;)

 11. A widzisz Taryn … mialam racje … bo tylko grzeszni ludzie umieraja … kilka dni temu jak sprawdzalam to jeszcze zyl … moze lepiej juz nie bede sprawdzac bo pozniej bedzie na mnie :(

 12. Ja ostatnio wszędzie widzę coś co wiązało mnie z Bliźniakiem. Liczby, słowa, obrazy. Cała masa, jakiś natłok. Czy coś wisi w powietrzu mój G.?

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.