Piotr Adamczyk – cytat

- Halo, halo, kochanie, chciałbym ci powiedzieć, że dziś bez zmian. Jest tak jak wczoraj, jak przedwczoraj i trzy dni temu. Ledwo otworzyłem oczy i już tęsknię”.

- Piotr Adamczyk

Czasem wchodzę na Fejsa i widzę takie coś. I zastanawiam się wtedy nad wieloma sprawami. W tym przypadku zaczęłam się zastanawiać nad tym, czy kiedykolwiek obudzę się rano i nie będę tęsknić… Albo, czy kiedyś położę się spać nie tęskniąc. Albo… czy w środku dnia nie złapię zawieszki podszytej tęsknotą…
Tęsknota niestety jest wpisana w to wszystko. I możesz sobie być najszczęśliwszą osobą na świecie, a jak przyjdzie co do czego, to i tak zatęsknisz.

7 Komentarze

 1. No cóż za przypadek :D
  A ja przed chwilą trafiłam na to:

  Pytasz, jak będę cię kochał, więc ci powiem, że na pewno głośno. Tak, żebyś wyraźnie poczuła na ciele każdą literę – od K, poprzez O, C, H, A aż do M. Dopiero później, tuż przed snem, będę kochał cię delikatnie i półgłosem, by, jak zaśniesz, kochać cię nie do powiedzenia.

  / Piotr Adamczyk „Dom tęsknot”

  P.S Uwielbiam tego autora, Bliźniak mnie nim zaraził ;)

 2. To teraz wam opowiem cos smiesznego. Na mojej maturze pare x lat temu musialam zrobic prezentacje. Temat ktory wybralam to,, motyw tesknoty w epoce romantyzmu.´´ Kiedy wtedy wszyscy sie mnie pytali czemu akurat taki temat, naprawde nie potrafilam odpowiedziec. Bo sama nie wiedzialam.
  Teraz juz wiem. Ta cholerna tesknota ciagnie sie za mna przez cale zycie ! :D
  x
  A zeby bylo smiesznej potrzebowalam kogos kto nagra ten wiersz na mp3 wlasnym glosem i poprosilam wtedy o to akurat mojego blizniaka choc wtedy nic o blizniakach nie wiedzialam.
  Czyz nie jest to ironiczne ? :D

 3. Swoja droga ciekawa czy bedzie mi jeszcze w tym zyciu dane powiedziec swojemu blizniakowi : ,,kocham cie ty glupku… ´´, oj ciekawam…

 4. super, a tak w oglóle to uwielbiam Cortazara od lat moich nastych :0, i chyba własnie pojmuje z wiekiem ku komu bije ta moja tęsknota od zawsze :) pozdrawiam

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.